Upptäck Puros samling av mjuka och färgglada laddnings- och synkroniseringskablar: SOFT-kablar idealiska för Apple-enheter med Lightning-port.
De mjuka kablarna är gjorda av flytande silikon och utmärker sig genom att vara mycket mjuka och flexibla. Faktum är att silikon är ett material med höga fysikaliska egenskaper och ger kablarna en delikat, behaglig att röra vid textur som aldrig upplevts tidigare, där ytans sammetslena mjukhet gör dig förvånad.
Det finns ingen risk att böja, rulla och vrida kabeln, eftersom en av dess speciella egenskaper är dess motståndskraft mot böjning. Dessutom har de punkter som är mest känsliga för vridning – och därmed möjlig skada, såsom USB- och Lightning-kontakterna, identifierats och förstärkts med starka kabelklämmor.
Perfekt för dem som ofta har bråttom, Soft-kabeln är trasselfri, vilket gör att den kan användas utan att behöva trassla ut den först: den ansluts till enheten med en enda gest, och knutar är bara ett avlägset minne.
Den mjuka kabeln är designad för snabb och säker laddning och dataöverföring och är MFI-certifierad, vilket säkerställer att Apple-enheter med Lightning-port kan användas säkert.
Dess längd är 1.5 m och är kompatibel med alla Apple-enheter med Lightning-port, som iPhone, iPad och AirPods.
SkalHuset.se
C/O Lowwi AB
Morabergsvägen 8
15242 Södertälje
Org. nr: 556881-9238
OBS! Ingen butik, du kan inte handla här på plats
Via vårt hjälpcenter så hittar du svar på de vanligaste frågorna: https://help.skalhuset.se
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Produkten har blivit tillagd i varukorgen
Summa: 0 kr
Gå till Kassan